Liceul Teoretic "Traian" Constanța a devenit centru de examene Cambridge în anul 2014 și ca urmare a colaborării cu "Cambridge Examination Centre" din București, organizăm examene de nivelul "First" și "Advanced" varianta pe hârtie (paper-based) sau pe computer (computer-based) de 5 ani.
     Programul sesiunilor de examen este flexibil și se poate stabili în funcție de numărul de candidați înscriși (minim 10-15 persoane) indiferent de vârstă și toate probele au loc în aceeași zi (sâmbăta).

Examenele Cambridge se bucură de recunoaștere internațională si de valabilitate permanentă oferind posibilitatea de a echivala Competențele lingvistice într-o limbă de circulație internațională de la examenul de Bacalaureat cât și la înscrierea la facultate sau, mai târziu, la locul de muncă.

Examene Cambridge computer-based în Liceul Teoretic Traian

Examenul FCE ( First Certificate in English ) are loc sâmbată, 5 decembrie 2015, termenul limită de înscriere:

23 noiembrie, taxa: 600 lei. Pentru înscrieri si informații suplimentare contactați prof. Cojocaru Mirela

MULT SUCCES!