Cuvânt înainte

Începând cu data de 1.09.2015, Liceul Teoretic "Traian" are un nou site într-un format nou, modern, de aici pot fi colectate toate informațiile de care au nevoie elevii, cât și părinții acestora.
               În speranța că informațiile postate vor fi folositoare tuturor factorilor sociali și educaționali implicați în derularea demersului instructiv-educativ, vă doresc tuturor un an școlar bogat în împliniri profesionale.

Director,
                                                                                                    Prof. Constantin Caracoti

Noutăți

ÎN ATENȚIA PĂRINȚILOR, CERERE PRIVIND DESTINAȚIA SUMEI REPREZENTÂND PÂNĂ LA 2% DIN IMPOZITUL ANUAL PE VENITURILE DIN SALARII ȘI ASIMILATE SALARIILOR

REGULAMENT DE ORDINE INTERIOARA AL LICEULUI TEORETIC "TRAIAN"

IN SECTIUNEA PERSONAL LA DOCUMENTE MANAGERIALE GASITI PLANURILE MANAGERIALE, OPERATIONALE SI PROIECTUL DE DEZVOLATARE INSTITUTIONALA

REZULTATE CLASA a V-A

PREMII FILMMIC 2016

REZULTATELE CONCURSULUI DE CHIMIE ORGANICĂ "MARGARETA AVRAM"

CONCURSUL DE CHIMIE ORGANICA "MARGARETA AVRAM"

Concurs de chimie.pdf

PROFESORII SUNT RUGATI SA COMPLETEZE VARIANTA ELECTRONICA A FISEI DE ACTIVITATI PENTRU

"SCOALA ALTFEL"

SI SA O TRIMITA CONSILIERULUI EDUCATIV

lilictaro@yahoo.com

FESTIVALUL DE SCURTMETRAJ PENTRU LICEENI FILMMIC

Afis Filmmic 2016.pdf

Filmmic 2016.doc

Lista Filmelor Finaliste.doc

CONCURSUL DE

CHIMIE ORGANICA

"MARGARETA AVRAM”

Afis.pdf

Protocol de colaborare.pdf

MODELE SUBIECTE ADMITERE IN CLASA a V-a

ADMITERE CLASA a V-a

CALENDAR EVALUARE NAȚIONALĂ CLASA a VI-a

10 MAI 2017 - LIMBĂ ȘI COMUNICARE

11 MAI 2017 - MATEMATICĂ ȘI ȘTIINȚE ALE NATURII

ORAR MODIFICAT SEMESTRUL II

Orar_Elevi5.xls

Orar_Profesori5.xls

Liceul Teoretic “Traian” Constanta vă invită să participați la proiectul Concurs de Chimie Organica “Margareta Avram”, organizat in data de 17 mai 2017.
Sunt invitati sa participle elevi ai liceelor teoretice, profil real, care doresc sa urmeze institutii de invatamant superior de : medicina, farmacie, stomatologie, chimie, petrochimie.
Regulamentul de inscriere , programa si bibliografia de concurs se gasesc in fisierele atasate.

Director,
Prof. Caracoti Constantin